Co: Lokalita: Okolí: km Cena od: - do:
Hlavní stránka > Knihy > Encyklopedie > Inzerát č. 114192133

Kategorie

Encyklopedie Scientifica: Milníky světa vědy

- [5.1. 2020]

Encyklopedie Scientifica: Milníky světa vědy - 1
Encyklopedie Scientifica: Milníky světa vědy - 2
Encyklopedie Scientifica: Milníky světa vědy - 3


Stav = jednou přečtené, v perfektním stavu, viz foto

Původní cena 1250 Kč.

POŠTOVNÉ ZDARMA!


Popis:
Vypráví o myšlenkách a vynálezech, které připravovaly cestu moderním technologiím; věda nám umožnila zvednout hlavy od stop našich nohou v prachu až ke hvězdám.
Scientifica je průvodcem po základním vědeckém poznání světa fyziky, matematiky, chemie, astronomie, biologie, medicíny a geologie.
Úžasné objevy dřívějších staletí jsou dnes běžnou náležitostí našich všedních dnů.
Není jen doménou bíle oděných badatelů v laboratořích -- věda především vysvětluje náš svět.
Jak a Proč kolem nás.
Věda je součástí reality našich životů a cestou k poznání všech.

Dobré knihy nám vydrží jeden den. Lepší vydrží jeden rok. A velmi dobré knihy vydrží mnoho let. Ale také existují knihy, které nás provázejí téměř po celý život - a ty jsou nepostradatelné. Patří mezi ně bezesporu kvalitní encyklopedické příručky z různých končin lidského poznání a činnosti. Mezi hodnotné učebnice a publikace, které nás budou doprovázet životem delší dobu, určitě patří průvodce světem dnešní vědy Scientifica, jejíž anglický originál byl vydán v roce 2008 v Austrálii a je kolektivním dílem padesáti místních a zahraničních vědců z řady přírodovědných oborů. První české vydání v překladu prof. RNDr. A. Kotyka, DrSc., připravilo nakladatelství Fortuna Libri (Praha 2010, 512 stran) v reprezentativní grafické úpravě na křídovém papíře a s nesčetnými barevnými velkoplošnými fotografiemi. Autoři publikace se ujali náročné úlohy - shrnout současný stav vědeckého poznání v sedmi základních oborech: astronomii, biologii, fyzice, geologii, chemii, matematice a medicíně. Je to úkol náročný ze dvou důvodů. Vědecké poznání je totiž nejen nekonečné, ale zároveň exponenciálně narůstá. Celkový objem vědeckých poznatků se podle současných průzkumů každých deset let zdvojnásobuje. Kniha, která se je pokouší shrnout, se v určitých ohledech stává zastaralou již v době tisku. To ovšem nesnižuje její hodnotu, protože většina zásadních poznatků vědy s námi žije celá desetiletí nebo dokonce staletí. Dalším posláním této publikace je prezentovat to, s čím jsme se pomocí vědy seznámili a co je obecně přístupné a užitečné pro lidi, kteří nejsou vědci. Mnoho úseků vědy se zdá být nepochopitelných také proto, že učenci používají neobvyklé a pro laiky nesrozumitelné výrazy. Žádný lidský pokrok neovlivnil stav světa tak jako znalosti o fungování přírody získané prostřednictvm vědy a její technické aplikace. Je velmi obtížné pochopit řadu věcí, jež nás obklopují, pokud nemáme aspoň základní vědomosti o vědě. Mnoho vynikajících mozků a významných osobností v dějinách lidského pokolení věnovalo celý svůj život vědě a víře, že nic není důležitější než dobře podložený vědecký názor. Mnoho z toho, co objevili, je popsáno v této knize. Závěrem snad jen citát z Vergilia: „Šťastný je ten, kdo pozná příčinu věcí.“ /tes/

Jméno:
Telefon:

Pavel Špaček
777820484

Lokalita:190 00 Praha 9

Vidělo:

41 lidí

Cena:

999 Kč
Všechny inzeráty a hodnocení uživatele
Přidat do oblíbených
Sdílejte na Facebooku
Doporučit kamarádovi
Vyhledat podobné inzeráty©2020 Bazoš - Inzerce, Bazar Encyklopedie
Nápověda, Dotazy, Hodnocení, Kontakt, Reklama, Podmínky, Ochrana údajů, RSS, Mobilní verze
Inzeráty Knihy celkem: 42670, za 24 hodin: 953