Bazos.cz - Inzerce, inzeráty
... inzerce pro každého
Co: PSČ (místo): Okolí: km Cena od: - do:
Hlavní stránka > Knihy > Encyklopedie > Inzerát č. 76405579

Kategorie

Zeměpis světa

- [20.6. 2017]

Zeměpis světa - 1
Prodám nepoškozenou knihu.

Anotace:
V posledním desetiletí jsme byli svědky posunů hranic, objevovaly se nové státy a ze stránek dějin se na mapu světa vracely staré historické země. Dosud však nebyla k dispozici souhrnná aktuální příručka, která by nás o všech těchto nejnovějších změnách spolehlivě informovala. Encyklopedie Zeměpis světa pojednává o všech zemích světa včetně těch, které vznikly v důsledku rozpadu SSSR, Jugoslávie a Československa. Hesla, mnohem podrobnější a obsažnější než bývá u encyklopedických svazků běžné, ve spojení s podrobnými a přehlednými mapami, fakty, údaji, statistickými čísly a stovkami fotografií činí z této knihy informačně nejnasycenější a nejpraktičtější jednosvazkovou příručku, jaká je k dispozici.
Encyklopedie obsahuje podrobné profily každé ze 189 zemí světa. Rozsah hesel se různí, od 50 stran věnovaným USA po jednostránkové profily zemí, jako jsou například tichomořské Šalamounovy ostrovy. Každé z hesel, ať je jeho rozsah jakýkoli, bylo zpracováno na základě nejnovějších údajů, tak, aby podávalo ucelenou, logicky strukturovanou informaci, umožňující čtenáři jednotlivé země snadno porovnávat. Profily zemí jsou vnitřně členěny do tří hlavních oddílů: Přírodní poměry, Společnost (Lidé a dějiny) a Hospodářství. Popisují se v nich klimatické poměry a povrch zemí, rostlinstvo a zvířena, hlavní historické události, kultura, společenské uspořádání, zaměření průmyslu a hospodářství.
Země jsou rozčleněny podle geografických oblastí. Encyklopedie obsahuje mapu každé oblasti i mapky všech jednotlivých zemí. Součástí všech hesel je i státní vlajka, orientační schéma polohy země na kontinentu a tabulka s nejnovějšími základními statistickými údaji o obyvatelstvu, přírodních charakteristikách, hospodářství a společenském zřízení. Mnohá z hesel jsou navíc vybavena i doplňujícími ilustrovanými články pojednávajícími o jedinečných kulturních, historických či zeměpisných jevech, které se k zemi váží.

Podívejte se na další moje prodeje kliknutím na \"Jméno\" pod inzerátem.

Doprava:
Možný je osobní předání v Praze, preferruji metro Vysočanská. Nebo poštou, doporučený balíček, platba na účet. Dobírkou nezasílám, jelikož si většinou zájemce balíček nevyzvedne.

Jméno:
Telefon:

Barbora Dvořáková
607886203

Lokalita:190 00 Praha 9

Cena:

80 Kč
Všechny inzeráty a hodnocení uživatele
Sdílejte na Facebooku
Doporučit kamarádovi
Vyhledat podobné inzeráty©2017 Bazoš - Inzerce, Bazar Encyklopedie
Inzeráty knih celkem: 23137, za 24 hodin: 605